Můžu létat s dronem v zimě? Jak létat s drony v mrazu a zimě
- 17.12.2016
- 0 comments
- ZEK
- Publikováno v Články
- 0
Otázku „Můžu létat s dronem v zimě“ si snad již položil každý, kdo vlastní nějaký dron. Přeci jen, takový droní miláček není nejlevnější věc a rozhodně nikdo by nechtěl svého drona zničit či poškodit. V tomto článků jsou převážně obecné informace, kterými se lze řídit a však u každého modelu může být minimální pracovní teplota individuální, proto to berte na vědomí.
Můžu létat s dronem v zimě?
Teoreticky i prakticky ano, můžete. A však si musíte dát pozor na několik aspektů, které ovlivní létání s dronem. Vůbec hlavní informací, kterou byste se měli řídit je minimální provozní teplota, která by měla být uvedena v manuálu, v případě, že zde informaci nemůžete najít, prohledejte internet a případně kontaktujte prodejce/výrobce. Každopádně se nedoporučuje létat s dronem, pokud je více než -10 stupňů Celsia – ale jedná se opět o velice individuální číslo.
Jak bezpečně létat v mrazu a zimě?
Shrnuli jsme pro vás bezpečnost létání v zimě a mrazu v 5 bodech:
- Zkontrolujte, zde váš stroj má aktuální firmware a z technického hlediska je připraven na let.
- Zkontrolujte, zda je baterie plně 100% nabitá.
- Chladné počasí ovlivňuje jak baterie (rychleji se vybíjí), tak letové vlastnosti stroje. Než začnete na plno létat, nechte stroj přibližně minutu vznášet, aby se motory a baterie zahřály.
- Pokud budete s dronem létat ve vyšších polohách, počítejte s řidším vzduchem, který vyžaduje rychlejší otáčení vrtulí = kratší letová doba, vyšší využití výkonu motorů.
- Rozhodně na dron nepřichycujte těžké fotoaparáty či kamery (GoPro či integrována kamera nevadí). Nejen že zařízení nemusí správně fungovat, ale opět požaduje vyšší výkon motorů.
Rozhodně nelétejte, když:
- Když sněží nebo prší.
- Je mlhavo, sychravo a teploty jsou okolo 0 stupňů Celsia
- Když je vysoká oblačnost a fouká silný vítr.
- Když je teplota nižší než -10 stupňů Celsia
- Spoléhejte na váš rozum, rozhodně víte, jaké počasí je nevhodné pro létání
Tyto veškeré aspekty vedou k vytvoření námrazy na vrtulích. Námraza snižuje vztlak, rozhodí vyvážení drona a také je schopná postupně vyřadit vrtule. Toto vede k nekontrolovatelnému pádu k zemi.
Jednoduše a zkráceně řečeno, používejte váš rozum.
Máte nějaké vlastní zkušenosti s létáním v zimě, pište nám do komentáře.
O Autorovi
Zakladatel webu DRONED.CZ, vedení skupiny ZEKTV Studio. Video tvorbou se zabývám již od roku 2012, kdy jsem začal natáčet filmy na YouTube. Drony mě pro natáčení videí doslova uchvátili a tak jsem se o ně začal zajímat. Video, tvorba webů a grafika jsou mými nejoblíbenějšími činnostmi.